Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Technikum nr 16 oraz w Branżowej Szkole I stopnia nr  3 odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2019.

rok szkolny 2019 2020 d

Technikum nr 16, Branżowa Szkoła I stopnia nr 3

Klasy pierwsze

  • godz. 9.15 – absolwenci szkół podstawowych
    spotkanie w świetlicy szkolnej na I piętrze, następnie przejście z wychowawcami do sal
  • godz. 10.00 – absolwenci gimnazjów
    spotkanie w świetlicy szkolnej na I piętrze, następnie przejście z wychowawcami do sal

Klasy drugie, trzecie, czwarte

godz. 9.15 – spotkania z wychowawcami w salach według hermonogramu

Harmonogram

Podręczniki 2019

books 1204029 960 720

Informacja dotycząca podręczników dla klas pierwszych:

  • Szkoła z początkiem  września organizuje giełdę  podręczników.
  • Dodatkowo  posiadamy  darmową  platformę edukacyjną, gdzie część nauczycieli umieszcza materiały dla uczniów.
  • W związku z dużymi  zmianami w kształceniu zawodowym oraz reformą oświaty część podręczników nie posiada numerów dopuszczenia do  korzystania.

Dlatego

Proponujemy wstrzymać się  z zakupem podręczników  do początku września, kiedy to nauczyciele uczący poinformują uczniów na  pierwszych lekcjach jakie podręczniki będą obowiązywały.

Podręcznik do przedmiotów zawodowych zostaną podane przez nauczycieli na pierwszych zajęciach we wrześniu.

Wykaz podręczników - przedmioty ogólne

Podręczniki do przedmiotów zawodowych TECHNIK LOGISTYK

Pożegnanie

„Bliznę po odejściu dobra pamięć leczy” Zbigniew Herbert

RenataOgielska

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Renaty Ogielskiej  – nauczyciela, wychowawcy, kolegi, przyjaciela.

Nieoczekiwana i przedwczesna śmierć zawsze jest – dla tych, którzy zostają – trudnym pytaniem, na które nie jesteśmy przygotowani.

Dla wielu z nas, jest to bardzo bolesne doświadczenie. Dziś nasze współczucie okazujemy  wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie.

Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie

Wizyta uczniów z Niemiec

Wizyta nauczycieli i uczniów ze szkoły HEMS w Darmstadt.

IMG 223712 września 2017 roku gościliśmy w naszej szkole młodzież  i nauczycieli z Niemiec. To już prawie tradycja, iż na początku roku przyjeżdża do nas grupa ze  szkoły partnerskiej : Heinrich Emanuel – Merck - Schule z Darmstadt. Jak zwykle, była to liczna reprezentacja: 30 uczniów oraz 4 opiekunów. Ich celem była wizyta w obozie  Auschwitz – Birkenau,  poznanie Krakowa, zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Dzień spędzony w ZSM nr 2 był okazją dla naszych uczniów i gości do wspólnych gier i zabaw dydaktycznych prowadzonych przez p. Anję Trieschman, opiekunkę grupy niemieckiej. Z naszej strony rolę gospodarza i przewodnika po szkole pełniła klasa 3te Technikum Fryzjerskiego. W tym roku , pomimo kiepskiej pogody, udało nam się również zorganizować mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją szkoły a gośćmi. Ten, już „międzynarodowy” sprawdzian umiejętności wygrała  reprezentacja naszej szkoły  wynikiem: 4:3. Gratulujemy zawodnikom / głównie klasie 2tb / i cieszymy się z tego wyniku! Szkoła HEMS posiada status placówki europejskiej; uczy się w niej młodzież z wielu krajów, gdyż Darmstadt to ośrodek nauki i kultury, w którym działają międzynarodowe  firmy, takie  jak : Merck, Wella,, Software, AG ,Europejskie Centrum Operacji Kosmicznych. Co ciekawe, w tym mieście jest również akcent polski ze względu na działalność  Niemieckiego Centrum Kultury Polskiej /nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Instytut w ramach wizyty programu Erasmus+/. Ze szkołą HEMS  współpracujemy również w ramach projektu Erasmus +.

 

IMG 2160

IMG 2205

Młodzi ekolodzy

log chem3Technicy logistycy (4tm, 3tl) z naszej szkoły uczestniczą w projektach nawet w weekedny pod opieką pani mgr Magdaleny Maślanki! Projekt ekologiczny Miasta Krakowa współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ma na celu budowanie świadomości ekologicznej, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska i racjonalne korzystanie z jego zasobów oraz promowanie informacji i działań dotyczących ochrony elementów ekosystemu. Cele te są też nieodłącznym elementem EKOLOGISTYKI.
Na zdjęciach EKOLEKCJE - część I: badanie fizykochemiczne gleby w Zespole Szkół Chemicznych.

 logi chem2

 

log chem1