Europejska Odznaka Jakości

etw europeanqualitylabel 84479 plZ wielką przyjemnością informujemy, że Pani Krystyna Bigaj a wraz z Nią nasza szkoła za projekt realizowany ze szkołami w Portugalii / Infias/ i na Ukrainie/ Konotop/. Otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie.

Program eTwinning w ZSM nr 2

etwining
Program eTwinning w ZSM nr 2
eTwinning, to rodzaj platformy komunikacyjnej, dzięki której możliwa jest współpraca zarówno uczniów, nauczycieli, jak i szkół; wymiana informacji ,nawiązywanie kontaktów, edukacja, etc.. Umożliwia ona posiadanie bezpłatnego konta i  strony dotyczącej konkretnego tematu oraz szeregu innych, ciekawych „narzędzi”.Celem eTwinningu jest również rozwijanie wśród nauczycieli i uczniów umiejętności pracy z technologiami informacyjnymi oraz wzajemne poznawanie się. Nasza szkoła współpracuje ze szkołami w Portugalii / Infias/ i  na Ukrainie/ Konotop/. Temat ,którym wspólnie zajmujemy się dotyczy promowania postaci ciekawych ludzi, stad tytuł :
 „Extraordinary ordinary people, czyli: „Niezwykli,zwykli ludzie”.
Nasza szkoła , zgodnie ze swoimi wytycznymi promuje postacie patronów: Erazma Józefa Jerzmanowskiego oraz Kazimierza Górskiego. Wszelkie materialy dotyczące tych i innych postaci publikowane są na stronie projektu. Obecnie w programie bierze udział klasa 1ta, która miała możliwość spotkać się z rówieśnikami dzięki lekcjom przez skype'a . Uczniowie  mogą komunikować się również przez stronę projektu i fecebooka. Ważne, aby nawiązali kontakty i byli ciekawi świata!
etwin2